Premier poinformował o przyjęciu dymisji 17 wiceministrów

fot. PAP/Jacek Turczyk

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przyjęciu dymisji siedemnastu wiceministrów. Na konferencji prasowej premier podziękował im za pracę na rzecz Rzeczypospolitej, profesjonalizm i zaangażowanie.

Szef rządu podkreślił, że kontynuuje wewnętrzne reformy tak, aby rząd był bardziej urzędniczy, a nie polityczny. Dodał, że zmiany mają usprawnić pracę gabinetu i nie mają charakteru politycznego.

 

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska podkreśla, że premier Mateusz Morawiecki zlikwidował wszystkie nagrody dla ministrów. Szef rządu poinformował o odejściu z rządu siedemnastu wiceministrów.

Joanna Kopcińska pytana na konferencji prasowej czy odchodzący wiceministrowie dostaną odprawy zapewniała, że w tej sprawie wszystko odbędzie się zgodnie z prawem.

 

Pytana o nagrody dla ministrów rzecznik rządu stwierdziła, że zlikwidowanie ich przez Mateusza Morawieckiego jest „czytelnym sygnałem”.

 

Odwołani wiceministrowie to: Jerzy Materna z ministerstwa gospodarki morskiej, Andrzej Piotrowski z resortu energii, Piotr Woźny z resortu rozwoju, Maciej Małecki i Rafał Bochenek z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Paweł Sałek z Ministerstwa Środowiska, Ewa Lech z resortu rolnictwa, Aleksander Bobko z resortu nauki, Michał Woś z resortu sprawiedliwości, Krzysztof Silicki z resortu cyfryzacji, Piotr Gryza i Marek Tombarkiewicz z Ministerstwa Zdrowia.

Wcześniej z tekami wiceministrów pożegnali się Andrzej Szweda-Lewandowski z resortu środowiska, Kazimierz Smoliński i Tomasz Żuchowski z resortu infrastruktury, Jarosław Pinkas z resortu zdrowia i Krzysztof Szubert z resortu cyfryzacji.

IAR