PROGRAM RADIA WARSZAWA NA 15 SIERPNIA

fot. ks. Mariusz Wedziuk

Na 15 sierpnia Radio Warszawa przygotowało specjalny program.

O godz. 6.30 Katarzyna Supeł-Zaboklicka będzie rozmawiać z Anitą Czupryn o cudach i łaskach za przyczyną Wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej.

O godz. 7.30 będziemy transmitować Mszę Świętą z katedry warszawsko-praskiej.

Piotr Otrębski przygotował dla Państwa audycję o tematyce historycznej – „15 sierpnia. Bitwa Warszawska”, którą wyemitujemy o godz. 9.30, 10.30 i 11.30.

Piotr Wojtowicz zaprasza na audycję muzyczną „W obronie Niepodległej z pieśnią na ustach” o godz. 13.20.

O wydarzeniach z roku 1920 opowie także bp diecezji warszawsko-praskiej Romuald Kamiński w rozmowie z Magdaleną Gronek: o 14.25 o ks. Ignacym Skorupce a o nieco później – o 16.30 o Bitwie Warszawskiej.

Marcin Bąk zaprasza na rozmowę o etosie żołnierskim z Tadeuszem Płużańskim, Prezesem Fundacji „Łączka”, historykiem, zaangażowanym w przywracanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Audycja „Etos żołnierza” o godz. 17.30.

Tuż po 19.00 ks. Justyn Ziembiński i ks. Mirosław Gawryś zaprezentują utwory o tematyce maryjnej w wydaniu specjalnym audycji „Granie Ciekawe Niesłychanie”.

O godz. 20.10 o tym, czego uczy nas uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Magdalena Gronek będzie rozmawiała z bp Markiem Solarczykiem i ojcem Grzegorzem Bartosikiem.

W tym dniu zapraszamy także w sposób szczególny na transmisję Apelu Jasnogórskiego z Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej o godz. 21.00.

O 21.45 o. Stanisław Przepierski, dominikanin w rozmowie z Ewą Pietrzak przybliży nam historię zawierzenia Matce Bożej losów naszej ojczyzny przez polskich władców, duchowieństwo i wiernych.