PROGRAM RADIA WARSZAWA NA WIELKANOC

Jerozolima, Grób Pana Jezusa Wewnątrz/ fot. ks. Mariusz Wedziuk

Na Wielkanoc przygotowaliśmy dla Państwa specjalny program, który prezentujemy poniżej.

1. O godz. 6.00 na antenie Radia Warszawa transmisja Mszy św. Rezurekcyjnej z katedry warszawsko-praskiej, której przewodniczył będzie ks. prał. Bogusław Kowalski.

2. Po godz. 8.15 Katarzyna Supeł-Zaboklicka i Ryszard Kęska opowiedzą o tradycjach związanych z Wielkanocą. Zapraszamy na audycję Śladami Pielgrzymów.

3. O godz. 8.45 zapraszamy na audycję Obraz na Wielkanoc. Iga Niewiadomska opowie o dziele Fra Angelico Noli me tangere.

4. O godz. 9.10 zapraszamy na audycję Księga, przygotowana przez Pawła Kęskę i ks. Janusza Stańczuka.

5. O godz. 11.20 audycja Zmartwychwstanie – Nauka Kościoła, którą przygotowała Magdalena Gronek. Gościem programu będzie ks. prof. Marian Kowalczyk, pallotyn.

6. O godz. 11.50 zapraszamy na program Angelus, w pierwszej części będziemy gościć w studiu Polsat News. O godz. 12.00 przeniesiemy się do Watykanu, skąd będziemy transmitować modlitwę Regina Coeli. Następnie papież Franciszek udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi. W drugiej części programu w Studiu Radia Warszawa gościem Ewy Pietrzak będzie ks. bp Romuald Kamiński.

7. O godz. 13.30 pierwsza audycja z cyklu Ziarno Zmartwychwstania. Ewa Pietrzak zaprasza na spotkanie z Dominiką Chorosińską, szczęśliwą mamą, aktorką. Bohaterka audycji opowie o początkach historii życia swojego synka.

8. O godz. 14.15 audycja Życie Zmartwychwstaniem. Magdalena Gronek rozmawiać będzie z ks. dr Mirosławem Mejznerem, pallotyn o życiu zmartwychwstaniem na co dzień.

9. O godz. 16.30 audycja z cyklu Ziarno Zmartwychwstania. Katarzyna Supeł-Zaboklicka rozmawiać będzie z Siostrą Jolantą Glapką, która od wielu lat pracuje z narkomanami. Skromna zakonnica z pasją życia.

10. O godz. 17.30 audycja z cyklu Ziarno Zmartwychwstania. Weronika Ostrowska w rozmowie z Bogumiłą Klonowską opowiedzą o tym, w jaki sposób niepełnosprawna intelektualnie Joanna stała się ziarnem zmartwychwstania dla swoich bliskich.

11. O godz. 19.10 specjalna Wielkanocna audycja muzyczna Piotra Wojtowicza – Śpiewajmy Alleluja.

12. O godz. 20.20 audycja z cyklu Ziarno Zmartwychwstania. Gościem Ewy Pietrzak będzie Kinga – stylistka, projektantka mody – ceniona przez gwiazdy, celebrytów. Piękna dziewczyna, która przyjęła nowe życie od Pana Jezusa.

13. O godz. 21.45 ostatnia audycja z cyklu Ziarno Zmartwychwstania. Zapraszamy do wysłuchania niezwykłej historii Hanny. O syndromie postaborcyjnym, o szukaniu Boga, o przebaczeniu i nowym życiu opowie Pawłowi Kęsce.