Program Radia Warszawa na Wielki Czwartek

Wieczernik w Jerozolimie/ fot. ks. Mariusz Wedziuk

Każdego dnia Triduum zachęcamy do wysłuchania komentarzy liturgicznych, które przygotował ks. dr Paweł Cieślik.

Wielki Czwartek

1. Zapraszamy do wysłuchania Świadectw Kapłanów, którzy współpracują z Radiem Warszawa: ks. Krzysztofa Stosura, ks. Janusza Stańczuka, ks. Roberta Hodyny, ks. Mirosława Gawrysia, ks. Justyna Ziembińskiego. O godz. 9.20, a następnie 20 minut po godzinie 13, 14, 15 i o 16.40. Do wysłuchania wszystkich świadectw zapraszamy o godzinie 21.45.

2. O godz. 10.00 na antenie Radia Warszawa będziemy transmitować Mszę św. Krzyżma z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich z katedry warszawsko praskiej pod wezwaniem św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. bp Romuald Kamiński.

3. O godz. 18.00 przeprowadzimy transmisję Mszy Wieczerzy Pańskiej z katedry warszawsko-praskiej. Mszy świętej przewodniczył będzie ks. bp Marek Solarczyk a obrzędu Mandatum (czyli obmycia nóg) dokona ks. bp Romuald Kamiński.

4. O godz. 20.10 zachęcamy do wysłuchania pierwszej audycji z cyklu Śladami Chrystusa. Ewa Pietrzak w rozmowie z dr Mariolą Serafin, biblistką i przewodnikiem po Ziemi Świętej oprowadzi nas po Wieczerniku. Opowiedzą o tym, co wydarzyło się w Wieczerniku, w jakiej  Tajemnicy Apostołowie zaczęli uczestniczyć oraz czy zrozumieli Testament pozostawiony przez Pana Jezusa.

5. O godz. 23.20 Paweł Kęska zaprasza na Wywiad z Człowiekiem. Gościem w audycji będzie ks. Piotr Pawlukiewicz.