Radny Mazowsza zaatakowany nożem

fot. PAP/Tomasz Gzell

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach ma zdjęcia i numery samochodu, który mógł mieć związek z atakiem na Wojciecha Kudelskiego. Prokurator Krystyna Gołąbek poinformowała, że trwają czynności zmierzające do odszukania człowieka, który rano zaatakował byłego prezydenta Siedlec i uciekł z miejsca zdarzenia. Kudelski jest już po operacji.

Monitoring z banku, który znajdował się w pobliżu miejsca zdarzenia, został zabezpieczony i obecnie poddawany jest oględzinom. Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że sprawca przyjechał na miejsce zdarzenia samochodem i po ugodzeniu pokrzywdzonego odjechał tym samym pojazdem.

– Trwają czynności zmierzające do ustalenia powiązań między pojazdem, którego numery są nam znane, a sprawcą zdarzenia – powiedziała prokurator Krystyna Gołąbek.

Do ataku na byłego prezydenta Siedlec doszło dziś (poniedziałek) około 7.00 rano. Wojciech Kudelski był operowany w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Z nieoficjalnych informacji, wynika, że napastnik zaatakował Wojciecha Kudelskiego w przejściu między budynkami, bez wcześniejszej rozmowy. Atak nie był wynikiem incydentu czy ulicznej kłótni.

– Stan zdrowia byłego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego stabilizuje się – poinformował Mariusz Mioduski, zastępca dyrektora do spraw medycznych szpitala wojewódzkiego w Siedlcach.

Mariusz Mioduski powiedział, że rany, które odniósł, mogły zagrażać życiu. W momencie przywiezienia do szpitala Wojciech Kudelski był przytomny. Przeszedł operację, obecnie jest na Oddziale Pooperacyjnym. W południe w siedleckiej katedrze biskup Kazimierz Gurda będzie przewodniczył Mszy św. w intencji Wojciecha Kudelskiego.

Wojciech Kudelski był prezydentem Siedlec do zeszłego roku. Obecnie jest radnym Sejmiku Województwa Mazowieckiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

IAR