Rekolekcje dla uczestników diecezjalnego kursu lektorskiego

fot. Magdalena Gronek

– Liturgia to nie tylko miejsce służby, ale przede wszystkim czas spotkania z żywym Bogiem – podkreślił bp Marek Solarczyk.

Bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył mszy świętej w czasie wakacyjnych rekolekcji dla uczestników diecezjalnego kursu lektorskiego, które odbywają się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego na Tarchominie.

W czasie mszy świętej bp Marek Solarczyk nawiązał do swoich osobistych doświadczeń posługi przy ołtarzu w roli ceremoniarza katedralnego. Podkreślił, że lektor nie może być tylko profesjonalistą na zapleczu.

 

W rekolekcjach bierze udział 25 kandydatów na lektorów. Jak podkreślają, jest to dla nich niesamowity czas poznawania Boga i pogłębiania wiary.

 

– W trackie rekolekcji jest zarówno czas na słuchanie Słowa Bożego, osobistą modlitwę, jak i pogłębianie wiedzy i umiejętności – mówi ks. Marcin Bodziak, który prowadzi ćwiczenia duchowe.

 

Rekolekcje zakończą się w sobotę. Natomiast promocja lektorska odbędzie się 12 października w katedrze warszawsko-praskiej.

Magdalena Gronek