Rozdano „Statuetki Anioła”

fot. www.caritas.pl

W związku z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w czasie uroczystej gali wręczyła „Statuetki Anioła”. Nagrody przyznano w sześciu kategoriach. Trafiły one do tych, którzy na co dzień angażują się na rzecz ludzi potrzebujących.

– Dziękuję za wasze świadectwo dobra, które daje tak wielu ludziom nadzieję – powiedział dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Kamil Chojnacki.

 

Wyrażając wdzięczność wszystkim wolontariuszom biskup warszawsko-praski bp Romuald Kamiński zwrócił uwagę, że za każdym sukcesem zawsze stoi wielu bezimienny ludzi.

 

Spośród Szkolnych Kół Caritas nagrodę główną otrzymali wolontariusze szkoły podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Żakowie.

 

W kategorii grupowej „Parafialny Zespół Caritas” statuetkę otrzymał Zespół im. św. Matki Teresy z Kalkuty przy Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie.

 

W kategorii indywidualnej „Skrzydła Anioła” Trafiły do Haliny Lis z parafialnego Zespołu Caritas przy Parafii św. Jakuba Apostoła na warszawskim Tarchominie. Na co dzień posługuje w wiezieniu.

 

Dyrektor Warszawsko-Praskiej Caritas przyznał w tym roku również dwie nagrody specjalne. Statuetkę otrzymał Jacek Seńkow oraz Dorota Podpora. Uroczysta gala odbyła się w Teatrze Oratorium prowadzonym przez księży salezjanów na Pradze.

Magdalena Gronek