Salon Dziennikarski o sytuacji partii opozycyjnych

fot. TVP info

W tym tygodniu powinna się wyjaśnić przyszłość Nowoczesnej. Po opuszczeniu szeregów partii przez siedmioro posłów, Nowoczesna stała się kołem poselskim. Do odzyskania statutu pełnoprawnego klubu, ugrupowaniu potrzeba jednego nowego przedstawiciela w Sejmie.

Nowym członkiem Nowoczesnej może zostać wiceprzewodniczący klubu PSL-UED Jacek Protasiewicz. Decyzja w tej sprawie zapadnie w najprawdopodobniej we wtorek. Sytuacja w partii oraz zasilenie szeregów Platformy Obywatelskiej były omawiane w programie Salon Dziennikarski.

Zdaniem publicysty tygodnika Sieci, Stanisława Janeckiego, Grzegorz Schetyna sprawdza czy może „złamać” także inne partie opozycyjne.

 

Publicysta TVP Historia Tadeusz Płużański podkreślił, że w partiach opozycyjnych istnieje obawa o osłabienie swoich szeregów przez Platformę Obywatelską.

 

Publicysta tygodnika Do Rzeczy Piotr Semka dodał, że w przestrzeni publicznej pojawiają się apele o złączenie opozycji pod sztandarem PO.

 

Podczas sobotniej konferencji prasowej lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że we wtorek PSL zbierze się, aby omówić sprawę między innymi przejścia Jacka Protasiewicza do Nowoczesnej.

Artur Szczygielski

Całej rozmowy można wysłuchać TUTAJ.