Salon Dziennikarski o wykładzie Tuska

fot. TVP Info

– Dzisiaj polska polityka oparta na „my albo oni” to gramatyka konfrontacji – mówił podczas przemówienia zorganizowanego na Uniwersytecie Warszawskim Donald Tusk. Przewodniczący Rady Europejskiej wygłosił wykład 3 maja, czyli w dniu Święta Konstytucji. Polityk odniósł się do życia politycznego w kraju i na Starym Kontynencie.

Wystąpienie byłego premiera zostało omówione w Salonie Dziennikarskim. Zdaniem prawnika i wykładowcy Marka Markiewicza w przemówieniu zabrakło konkretnych deklaracji.

 

Prezes Instytutu Nowych Mediów Eryk Mistewicz zaznaczył, że Donald Tusk w ostatnich latach stracił swoją postpolityczną sprawność.

 

Publicysta tygodnika „Sieci” Maciej Pawlicki dodał, że Przewodniczący Rady Europejskiej przypomniał swoje cyniczne zdolności.

 

– Mam wrażenie, że Donald Tusk dał się wpuścić w nieswoją grę – podkreślił redaktor naczelny tygodnika „Idziemy” ksiądz Henryk Zieliński.

 

Przed wystąpieniem Donalda Tuska głos zabrał redaktor naczelny czasopisma „Liberte!” Leszek Jażdżewski. Przemówienie dziennikarza zostało szeroko skomentowane jako antyreligijne i uderzające w instytucję kościoła katolickiego.

Artur Szczygielski

Cała rozmowa TUTAJ