Sekretarz Episkopatu: wizyta ad limina była intensywna i piękna

Polscy biskupi zakończyli wizytę „ad limina Apostolorum” w Watykanie. Przez ostatni tydzień hierarchowie odwiedzali poszczególne watykańskie urzędy i spotykali się z papieżem Franciszkiem.

Bp Wojciech Polak, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski zauważył, że ostatnie dni były bardzo intensywne i piękne.

01_polak_wizyta

Troska o rodziny, zwłaszcza towarzyszenie duszpasterskie rodzinom rozbitym, katecheza, która powinna kształtować osobistą relację z Bogiem, dobra formacja ludzka i duchowa seminarzystów, troska o powołania zakonne i ludzi ubogich – takie zadania dla Kościoła w Polsce postawił przed biskupami papież Franciszek.

Wśród podjętych przez papieża tematów bp Polak szczególną uwagę zwrócił na kwestię przygotowania do małżeństwa, wobec trudności jakie przeżywają dziś rodziny.

02_polak_wizyta

Bp Polak potwierdził, że wyjeżdża z Rzymu umocniony w wierze. Z radością po spotkaniu z papieżem Franciszkiem i z głębokim przekonaniem, że polscy biskupi są wspólnotą nadziei oraz że mogą tę nadzieję przekazywać wiernym.

fot. episkopat.pl