Seniorzy z całej Polski zatańczą i zaśpiewają w ramach Przeglądu "Teraz My"

TERAZ_MY_2015_XIII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów „Teraz My” to niemal jedyny tak duży festiwal, w całości poświęcony prezentacji działań twórczych osób po sześćdziesiątym roku życia. Przegląd powstał z myślą o animacji amatorskiego ruchu artystycznego seniorów i od trzynastu lat służy wymianie ich doświadczeń, dokonań twórczych oraz jest przestrzenią do spotkania się.

Co roku „Teraz My” cieszy się dużą popularnością i jest jednym z niewielu przeglądów, w których udział jest bezpłatny. W tym roku swoje uczestnictwo potwierdziły 192 zespoły (1732 osoby). Na scenie Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury „Włochy” zobaczyć będzie można między innymi: siedemnaście kabaretów, piętnaście spektakli teatralnych i trzydzieści pięć prezentacji folklorystycznych. Pozostali uczestnicy przeglądu zaśpiewają, zatańczą, wyrecytują prozę i poezję, dadzą popis sztuki instrumentalnej.

W tym roku w gronie jurorów zasiądą między innymi: Piotr Bogusław Jędrzejczak – reżyser i wiceprezes ZASP-u oraz profesor doktor habilitowany Piotr Dahlig – muzykolog, etnograf, profesor UW, kierownik Katedry Etnomuzykologii w Instytucie Muzykologii UW.

Przegląd zaplanowany jest w dniach od 13 do 15 listopada w Okęckiej Sali Widowiskowej Domu Kultury „Włochy” przy ulicy 1 Sierpnia 36 A w Warszawie. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas Koncertu Galowego w niedzielę 22 listopadad o godzinie 13.00. Wstęp na występy eliminacyjne oraz na Koncert Galowy jest wolny.

Radio Warszawa sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

fot. organizatorzy