„Skoro w Hiszpanii da się szybko budować metro, da się też w Warszawie”

fot. PAP/Leszek Szymański

– Tak jak w Madrycie, tak i w Warszawie można szybko zbudować metro – twierdzi kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Patryk Jaki spotkał się w poniedziałek z byłym burmistrzem Madrytu Jose Marią Alvarezem del Manzano y Lopez del Hierro, za którego rządów w stolicy Hiszpanii oddano do użytku blisko 50 kilometrów nowych linii metra.

Patryk Jaki zaznacza, że dzięki dzisiejszej technice, zarówno warunki geologiczne, jak i inne uwarunkowania w większości nie stanowią przeszkody przy rozbudowie metra. Polityk dodaje, że choć budowa może być uciążliwa dla mieszkańców, nowe linie metra są Warszawie potrzebne.

 

Patryk Jaki podczas spotkania z dziennikarzami skomentował też ostatnie sondaże, które dają przewagę kandydatowi Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu.

Patryk Jaki powiedział, sondaże są często narzędziem uprawiania polityki, a obecną sytuację porównał do kampanii przed ostatnimi wyborami prezydenckimi w Polsce.

 

Wizyta Patryka Jakiego w Madrycie była kolejną, po Bułgarii, podczas której kandydat Zjednoczonej Prawicy przyglądał się rozwiązaniom zastosowanym w tych miastach przy budowie metra. Patryk Jaki wcześniej zapewnił, że w ciągu dwóch kadencji możliwe jest wybudowanie III i IV linii metra w Warszawie.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października, ich druga tura jest zaplanowana na 4 listopada.

IAR