Śledztwo w sprawie „poderżnięcia gardła” kukle abp. Jędraszewskiego

fot. pl.wikipedia.org/ Jakub Torenc

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wszczęła z urzędu postępowanie dotyczące występu podczas którego „poderżnięto gardło” kukle arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

W sobotę, w jednym z poznańskich klubów, podczas wyborów „Mr Gay Poland 2019”, przebrany za kobietę mężczyzna „poderżnął gardło” kukle arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Zdarzenie zostało sfotografowane i opublikowane.

Jak podkreślił rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Michał Smętkowski – decyzję o wszczęciu postępowania podjęto po zapoznaniu się z treścią doniesień medialnych.

– Zostaną ustalone osoby, które były świadkami tego zdarzenia, postaramy się zabezpieczyć nagranie z tego koncertu i wtedy będzie podjęta decyzja co do dalszego toku postępowania – powiedział rzecznik i dodał, że informacje w sprawie są bardzo skąpe, a do tej pory nie wpłynęło żadne zawiadomienie.

Ataki na arcybiskupa Marka Jędraszewskiego mają związek ze słowami wypowiedzianymi podczas homilii mszy św. w intencji Powstańców, odprawionej w Bazylice Mariackiej w ramach obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W kazaniu metropolita krakowski podkreślił, że z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska, na którą trzeba było długo czekać.

– Czerwona zaraza na szczęście już nie chodzi po naszej ziemi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha – neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa – mówił arcybiskup Marek Jędraszewski.

W obronie hierarchy stanął episkopat Polski, naukowcy i wierni. Wyrazy poparcia przekazali biskupi czescy, słowaccy i węgierscy.

IAR