Spotkanie Młodych Lednica 2019

fot. facebook.com/Lednica2000

Pielgrzymi zjeżdżają na Pola Lednickie. Już o godzinie 17 rozpocznie się tam Spotkanie Młodych. W tym roku przyświeca mu hasło ‚Wiesz, że Cię kocham”.

Pielgrzymi podawali wiele powodów, przez które przyjazd na Pola Lednickie jest dla nich tak wyjątkowy.

 

Pielgrzymi mówią o tym, dlaczego zmierzają na Pola Lednickie.

 

Organizatorzy spodziewają się kilkudziesięciu tysięcy osób. Każda z nich dostanie lednickie symbole.

O tym co dokładnie dostaną młodzi, opowiedział Franciszek Wołoch ze Sztabu Lednica 2000.

 

Przy okazji spotkania młodych Gniezno wspomina pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski.

Młodzi spotkali się pod papieskim balkonem. Stamtąd 3 czerwca 1979 roku przemawiał Papież Polak.

To była okazja by przypomnieć sobie te słowa, które są aktualne również dziś – podkreśla prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak.

 

Prymas Polski: „Na Polach Lednickich Kościół ma twarz młodego człowieka”

Jak mówi Prymas Polski, arcybiskup gnieźnieński Wojciech Polak, najważniejszym wymiarem Lednicy jest odnowa wiary. „Ten wymiar jest zawsze i ciągle ten sam. To nasz wybór Jezusa- tak jak nas tutaj gromadził i uczył ojciec Jan Góra. Po to wszyscy tu przychodzimy”- powiedział Prymas. Dodał, że na Polach Lednickich Kościół ma twarz młodego człowieka.

„Kościół się odradza, odmładza. Mówił nam papież Franciszek wiele razy, że Jezus Chrystus to nasze źródło odrodzenia i odnowienia. Nie nasze pomysły, nie nasz sposób na odnawianie Kościoła, nie nasz sposób na jego zmiany czy reformowanie, tylko Jezus Chrystus. I dlatego ta twarz młodego Kościoła to twarz chrystusowa”- powiedział prymas Wojciech Polak.

Po 22.00 słowo do zebranych nad Lednicą – za pośrednictwem telebimów – skierował papież Franciszek. Wydarzenie zakończyło się po północy, przejściem wszystkich zebranych pielgrzymów przez „Bramę Rybę” nazywaną bramą Trzeciego Tysiąclecia.

 

KAI/IAR/P.Lis/sjo