Spotkanie opłatkowe z prezbiterium diecezji warszawsko-praskiej

fot. diecezja warszawsko-praska

Zadaniem kapłana jest troska o świętość ludzi  – zwrócił uwagę bp Romuald Kamiński. Zgodnie z tradycją z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego bp warszawsko-praski spotkał się w kaplicy kurialnej z prezbiterium diecezji, aby przełamać się opłatkiem.

Składając wszystkim życzenia bp Kamiński zachęcał księży do wniknięcia w tajemnicę kapłaństwa, które jak podkreślił – jest służbą Bogu i człowiekowi.

 

Nawiązując do nauczania papieża Franciszka bp warszawsko-praski zachęcał kapłanów, by wychodzili na poszukiwanie owiec zagubionych.

 

Bp Kamiński podziękował również abp Hoserowi za jego zaangażowanie na rzecz duszpasterstwa małżeństw i rodzin zapowiadając, że dotychczasowa linia będzie dalej kontynuowana.

 

W imieniu duchowieństwa życzenia ordynariuszowi diecezji oraz Jego bp pomocniczemu Markowi Solarczykowi i bp seniorowi abp Henrykowi Hoserowi złożył ks. Sławomir Żarski

 

Podobnie jak w latach ubiegłych na zakończenie świątecznego spotkania wręczono także 38 nominacji oraz odznaczeń duchownym w tym tytuły kanoników honorowych oraz przywilej noszenia rokiety i mantoletu.

Uzupełniono także skład trzech kapituł – katedralnej, konkatedry na Kamionku oraz kolegiaty w Radzyminie.

Magdalena Gronek