Home / Wiadomości  / Sukces biegaczki z Błonia

Sukces biegaczki z Błonia

Aleksandra Niwińska z Błonia pod Warszawą zdobyła wicemistrzostwo świata w biegu dwudziestoczterogodzinnym. Dwunaste mistrzostwa świata oraz dwudzieste drugie mistrzostwa Europy w tej dyscyplinie odbyły się w niedzielę w Belfaście.
Złoty medal zdobyła Patrycja Bereznowska z Katowic i pobiła jednocześnie rekord świata – wynikiem 258 kilometrów i 339 metrów.
Zawodniczka z Mazowsza przebiegła nieco ponad 251 kilometrów i zajęła drugie miejsce wśród kobiet.
– Przygotowania do ultramaratonów są bardzo wymagające – mówi Aleksandra Niwińska.

– Bieg trwający całą dobę wymaga dobrej taktyki – dodaje zawodniczka.

Wśród mężczyzn najlepszy z Polaków był Sebastian Białobrzeski, który zdobył brązowy medal mistrzostw świata.
Zawody w Belfaście odbyły się w Victoria Park na pętli o długości 1653 metrów. Wzięło w nich udział trzysta osób z czterdziestu krajów.