Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

Z okazji Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej, dyrektor Caritas Polska – ks. Marcin Iżycki wystosował specjalne przesłanie.

Żyjemy globalnie, więc wszyscy jesteśmy niejako sąsiadami. Jeżeli komuś dzieje się krzywda, nie możemy nie reagować. Nie możemy być znieczuleni na dramaty ludzkie – przekonuje – ks. Marcin Iżycki.

Co roku, pomocy humanitarnej potrzebują miliony osób na świecie, poszkodowanych na skutek konfliktów zbrojnych i katastrof naturalnych. W Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej, obchodzony 19 sierpnia, dyrektor Caritas Polska przypomina o niezwykłej misji pomocy, jaką może i powinien podjąć każdy z nas.

 

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej został ustanowiony w rocznicę zamachu na siedzibę ONZ w 2003 roku w Bagdadzie, w którym zginęło 22 pracowników organizacji pomocowych. Co roku społeczność międzynarodowa upamiętnia ten dzień przygotowując konferencje, pokazy i akcje edukacyjne, mające na celu usprawnienie pomocy oraz podkreślenie znaczenia wysiłków podejmowanych przez pracowników organizacji humanitarnych.

KAI