Sztuka koreańska z Muzeum Narodowego w Seulu w 30-lecie dyplomacji polsko-koreańskiej

fot. Koreańskie Muzeum Narodowe / Copyright by National Museum of Korea, Parawan z przedstawieniem słońca, księżyca i pięciu szczytów, Joseon (1392–1897) (jedwab, farby)

„Splendor i finezja. Duch i materia w sztuce Korei”, to wystawa którą od tego weekendu można oglądać w Muzeum Narodowym w Warszawie. Jest to największy, jak dotychczas, pokaz sztuki koreańskiej w Polsce. Na ekspozycji można zobaczyć zabytki z różnych epok, od czasów prehistorycznych, aż po koniec XIX wieku.

Rzeźby, malarstwo zwojowe, kunsztowna ceramika i wyszukane tkaniny, a także wyroby z metalu, laki i kamienia pozwolą doświadczyć bogactwa tradycji artystycznych oraz dalekowschodniego piękna, pokazać Koreę o zachwycającej tradycji i sztuce. W ten sposób wystawa pokazuje inne oblicze Korei, kojarzonej obecnie z najnowszą technologią i kulturą popularną.

Ekspozycję, mającą uczcić trzydziestolecie nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Korei, przygotowywano we współpracy z Koreańskim Muzeum Narodowym w Seulu, z którego pochodzą wszystkie eksponaty.

W audycji o wydarzeniu opowie Jerzy Miziołek – Dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie, Joanna Bojarska-Cieślik – kuratorka wystawy oraz Magdalena Pinker – kuratorka zbiorów sztuki orientalnej.

Zaprosimy także na weekendowy Recital Małgorzaty Wojciechowskiej i Wieczór teatralny – Baczyński APOKALIPSA na Scenie Piętro Wyżej.

Zaprasza, Dorota Sołowiej

Kulturalny weekend w Warszawie: piątek 10.30, sobota 11.30