Tragiczne pożary w Grecji. Nie żyje Polka z dzieckiem

fot. PAP/Abaca

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdza śmierć dwojga turystów z Polski – matki i jej syna. Kobieta przebywała razem z mężem i dwoma synami na wakacjach w Attyce.

Rzecznik prasowy MSZ Artur Lompart podkreśla, że rodzina zmarłych jest pod opieką ambasady Polski w Atenach i biura podróży. „Zapewniamy im pomoc psychologiczną. Oczekujemy na przyjazd do Grecji członków ich rodziny” – powiedział przedstawiciel MSZ.

Arur Lompart poinformował również, że MSZ jest w stałym kontakcie z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. „Pan premier interesuje się sytuacją polskich turystów w Grecji” – dodał przedstawiciel MSZ. Nie wykluczył też, że ze strony polskiej może być zorganizowana jakaś pomoc dla Grecji. „Polska jest zawsze gotowa pomagać i solidaryzuje się z państwami, które tej pomocy potrzebują. Jeśli jakiekolwiek decyzje w tej sprawie zostaną podjęte to zostaną zakomunikowane” – powiedział Artur Lompart.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych na Twitterze apeluje, by Polacy przebywający w Grecji zachowali szczególną ostrożność, śledzili informacje lokalnych służb i stosowali się do poleceń służb porządkowych.

Bilans ofiar śmiertelnych pożarów w Grecji wzrósł do 74. Najgorsza sytuacja panuje w okolicy miejscowości Mati, we wschodniej Attyce.

IAR