Trwa zabezpieczanie wieżowca po nocnym pożarze

fot. PAP/Radek Pietruszka

Pożar na budowie wieżowca przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie został ugaszony. Rano poinformował o tym Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Generał brygadier Leszek Suski powiedział, że w akcji gaśniczej uczestniczyło 130 strażaków. Dodał, że o godzinie 1.30 pożar został zlokalizowany, a około 5.15 nastąpiło całkowite ugaszenie.

Leszek Suski dodał, że podczas akcji konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu. Docenił pracę, którą wykonali strażacy z grupy ratownictwa wysokościowego.
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej podkreślił, że podczas akcji nie został ranny żaden strażak. Nic się nie stało także pracownikom pracującym na budowie, którzy spali w pobliskich kontenerach.

Płomienie objęły kondygnacje od 27. do 32. 120-metrowego wysokościowca Warsaw Hub. Paliły się zewnętrzne instalacje, w tym rusztowanie oraz siatki zabezpieczające. Płonące elementy spadały na ziemię, powodując zagrożenie dla materiałów składowanych na dole i łącznika z budowanym obok innym wysokościowcem. Nie było potrzeby ewakuacji okolicznych mieszkańców. Byłoby to niezbędne tylko w sytuacji, gdyby większe elementy budynku zaczęły spadać na ziemię.

IAR