Uroczystość Narodzenia Pańskiego na antenie Radia Warszawa

fot. swkazimierz.pl

Życzymy, aby w trakcie świąt Bożego Narodzenia znaleźli Państwo czas dla bliskich, dla siebie. W tych wyjątkowych chwilach chcemy Państwu towarzyszyć.

Na antenie Radia Warszawa pojawią się audycje o charakterze rodzinnym, wspomnieniowym, ale także historie związane z przeżywaniem Świąt w różnych zakątkach świata. Zapraszamy na 106,2 FM!

WTOREK 25 GRUDNIA – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

Świąteczne spotkanie z Biskupem Romualdem Kamińskim. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę z czasie Świąt Bożego Narodzenia? Spotkania z bliskimi, przebaczenie, pojednanie – to sens Świąt. O tym w rozmowie z Katarzyną Supeł-Zaboklicką o godzinie 09:05.

O godzinie 11:50 zapraszamy na magazyn „Angelus”, wspólny program Radia Warszawa i telewizji Polsat News. Będziemy tradycyjnie uczestniczyć w południowej modlitwie Anioł Pański transmitowanej z Watykanu, a na jej zakończenie papież Franciszek udzieli uroczystego błogosławieństwa Urbi et Orbi. W dalszej części programu Jarosław Wydra rozmawiać będzie z bp Markiem Solarczykiem o tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy na cykl audycji Świąteczna Kartka z Życzeniami, czyli o tradycjach bożonarodzeniowych z różnych zakątków świata.
09:20 – Ewa Pietrzak rozmawia z Stefanem Czernieckim, podróżnikiem o świętach w Meksyku.
11:20 – Magdalena Gronek z gośćmi opowie o Bożym Narodzeniu za naszą wschodnią granicą.
17:20 – Jan Sędek wspólnie z Małgorzatą Kurzajewską opiszą miejsce narodzin Jezusa.

Kolejna propozycja to Historia Pisana Sercem, czyli o tym jak rodzi się miłość, cykl rozmów dotyczących miłości: rodzicielskiej, małżeńskiej, do ojczyzny, sztuki, Boga. 10:20 – Miłość do Boga – gość Jana Sędka opowie o swoim nawróceniu i ciągłym odkrywaniu Bożej obecności. Wokalista zespołu Łąki Łan – Włodzimierz „Paprodziad” Dembowski.

13:20Piękno i sztuka – Iga Niewiadomska i bp Michał Janocha rozmawiać będą o sztuce i miłości do piękna.

16:20Miłość do ojczyzny– Katarzyna Supeł-Zaboklicka zaprasza na spotkanie z Jarosławem Wróblewskim z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów politycznych PRL w Warszawie. Kiedy w sercu człowieka pojawia się miłość do ojczyzny? Czym jest patriotyzm?

18:20Macierzyństwo – Ewa Pietrzak o tym jak zaczyna się historia Miłości nazywana rodzicielstwem? Jak rozpoznaje ją kobieta, a czym jest dla mężczyzny? Gościem będzie dr Sabina Zalewska – psycholog, pedagog.

20:20Małżeństwo – Mariusz Dorot w rozmownie z Panią Eugenią, która podaruje nam wiele pięknych historii. Spośród nich ta jedna dotycząca tego, że człowiek na początku w małżeństwie żyje w oparach miłości.

A muzyczne propozycje? Zapraszamy o 19:10 na audycję Granie Ciekawe Niesłychanie. Ks. Justyn Ziembiński i ks. Mirosław Gawryś o świątecznym kolędowaniu.

O 21:45 audycja Jesteś Moja. Na spotkanie z dziewczyną, która po zejściu w mroki śmierci, narodziła się do nowego życia w Chrystusie zaprasza Weronika Ostrowska.

Tego dnia na antenie Radia Warszawa wybrzmiewać będą kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne. Do nich dołączone będą życzenia pracowników Radia Warszawa, którzy wspominać będą swoje święta, opowiadać o rodzinnych zwyczajach.