„W czasie mrozów należy zwrócić szczególną uwagę na osoby bezdomne”

fot. cdwp.caritas.pl

Patrole Caritas Polska i warszawskiej Straży Miejskiej od połowy listopada dostarczyły bezdomnym około tysiąca dwustu litrów ciepłej zupy.

Odpowiedzialny za projekty społeczne Janusz Sukiennik z Caritas Polska mówi, że dzięki akcji „Trochę ciepła dla bezdomnego” w stolicy udaje się pomóc wielu osobom.

 

Janusz Sukiennik apeluje również o to, aby w czasie mrozów nie pozostawać obojętnym na osoby, których życie może być zagrożone.

 

Jesienno-zimowa akcja „Trochę ciepła dla bezdomnego” polega na dowożeniu w stolicy gorącego posiłku, ciepłych koców, skarpet i śpiworów osobom bezdomnym, przebywającym w okresie zimowym poza schroniskami i noclegowniami.

Koszt przygotowania ciepłych posiłków, zakupu koców i skarpet to trzydzieści tysięcy złotych. Akcję można wesprzeć poprzez wysłanie wiadomości SMS o treści ZIMNO pod nr 72052. Potrwa ona do końca lutego.

Według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w nocy z powodu wychłodzenia zmarła jedna osoba. To już czterdziesta ósma taka ofiara od początku listopada 2018 roku.

IAR