W sobotę 26 września rodzinny wyścig "Ojcowie na start"

IMG_8001_1280x853Szkoła „Żagle” Stowarzyszenia „Sternik” zaprasza do udziału w czwartej, jesiennej edycji rodzinnego wyścigu rowerowego „Ojcowie na start”. Odbędzie się on w sobotę 26 września w Międzylesiu, na terenie dzielnicy Warszawa-Wawer. Trasa została wytyczona ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Wydarzenie ma na celu promocję zdrowego trybu życia i wspólnego spędzania wolnego czasu ojców z dziećmi. Zachęcamy w ten sposób do aktywnego i świadomego rodzicielstwa. Po zakończeniu części sportowej przewidywany jest panel dyskusyjny na terenie Szkoły „Żagle” przy ulicy Pożaryskiego 28, podczas którego będziemy rozmawiać o wyzwaniach ojcostwa, wychowaniu, a także roli ojca w rodzinie.

Wyścig „Ojcowie na start” rozpocznie się o godzinie 11.00 i trwać będzie do godzin popołudniowych. Miejsce startu oraz mety usytuowane jest na polanie przy skrzyżowaniu ulic Świebodzińskiej i Maciejowickiej.

Poprzednie edycje wyścigu organizowane jesienią i wiosną cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co przełożyło się na liczbę kilkuset startujących rowerzystów.

Drużyna musi składać się z co najmniej dwóch osób – ojca i dziecka lub dzieci. Czas przejazdu liczony jest od momentu startu wyścigu do zgłoszenia się na mecie wszystkich członków drużyny. Wynik drużyny to czas dojazdu na metę ostatniego z jej członków.

W zależności od roku urodzenia najmłodszego uczestnika drużyna będzie kwalifikowana w jednej z kategorii:
– kategoria I – 2008 i młodsze
– kategoria II – od 2006 do 2007
– kategoria III – od 2004 do 2005
– open – 2003 i starsze

Wydarzenie będzie miało charakter pikniku rodzinnego – przewidujemy dodatkowe atrakcje, tak by całe rodziny mogły kibicować startującym.

Informacje organizacyjne:
Miejsce: Warszawa Międzylesie, dzielnica Wawer
Rejestracja: w dniu wyścigu w godz. 9.00 – 10.30 oraz na stronie: ojcowienastart.pl
Start wyścigu: godz. 11.00
Start i meta: skrzyżowanie ulic Świebodzińskiej i Maciejowickiej
Trasa: 7,5 km ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego
Opłata startowa: 10 zł od całej rodziny, płatna przed startem
Uwaga dla wszystkich zawodników: wymagany kask
Na miejscu: piknik rodzinny i mała gastronomia (teren Szkoły „Żagle” ulica Pożaryskiego 28, wejście od strony ulicy Żegańskiej)

Radio Warszawa sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

fot. organizatorzy