Warszawa przygotowuje się do obchodów 10 kwietnia

fot. Mikołaj Michalecki

Warszawa przygotowuje się do obchodów ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej. W poniedziałek na ulicach Wierzbowej, Krakowskim Przedmieściu, na parkingach przy ulicy generała Tokarzewskiego-Karaszewicza i wokół placu Piłsudskiego obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się samochodów pod groźbą odholowania.

Rozstawiane będą także barierki na placu Zamkowym, Krakowskim Przedmieściu i placu Piłsudskiego. Przekroczyć je będzie można tylko za okazaniem wejściówki bądź zaproszenia.

Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor informuje, że pierwsze utrudnienia mogą pojawić się już w poniedziałek po południu.

 

Ewa Gawor dodaje, że są obawy o zakłócanie spokoju podczas oficjalnych obchodów, lecz ma nadzieję, że ta rocznica zostanie uczczona w spokojnej atmosferze.

 

Centralne obchody ósmej rocznicy katastrofy smoleńśkiej rozpoczną się o godzinie 8.00 Mszą świętą w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Józefa. Następnie uroczystości przeniosą się przed Pałac Prezydencki na Apel Pamięci. Obchody na Placu Piłsudskiego rozpoczną się po godzinie 15.00, a zakończenie obchodów zaplanowano na godzinę 22.

Artur Szczygielski