Warszawska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

fot. organizatorzy

11 sierpnia wyrusza kolejna Warszawska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Tegoroczne przedsięwzięcie odbywające się pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” wpisuje się w jubileusz 40-lecia Pierwszej Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Ojczyzny.

– Pielgrzymka jest aktem religijnym, dziękczynnym i pokutnym. To rekolekcje w drodze. Jej centrum stanowi codzienna Msza Św., wspólnie odmawiane modlitwy tj. Anioł Pański czy Różaniec, sakrament pokuty i pojednania oraz konferencje – mówi Cezary Konopacki, organizator wydarzenia.

Uczestnicy mają do przebycia 285 km. w 4 dni. Po drodze odwiedzą m.in. Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie, Sanktuarium bł. Honorata Koźmińskiego w Nowym Mieście nad Pilicą, Sanktuarium Św. Rodziny w Studziannej, Sanktuarium św. Anny w Świętej Annie.

Opiekunem duchowym pielgrzymki będzie ks. Włodzimierz Serżysko z Diecezji Warszawsko-Praskiej.

W dniu wyjazdu:
• Zbiórka w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 7:00
• Msza św. o godz. 8:00
• Wyjazd ok. godz. 9:00

Informacje dodatkowe:

Grupa pn. „warszawskarowerowa.pl” istnieje od 2015 r. W jej skład wchodzą osoby z kilkunastoletnim doświadczeniem w uczestnictwie i organizowaniu działań ewangelizacyjnych (m.in. pielgrzymek rowerowych) połączonych z aktywnością i kulturą fizyczną.

Pielgrzymując grupa żyje treściami bieżącego roku duszpasterskiego. Tak narodziły się m.in. w 2016 roku pielgrzymka do Łagiewnik przez Jasną Górę czy cykl Pierwszych Sobót Miesiąca z Matką Bożą Fatimską w jubileusz 100-lecia objawień fatimskich.

Organizatorzy przykładają dużą wagę do kwestii prawno-organizacyjnych. Ich troską jest także umożliwienie uczestnictwa rodzinom z dziećmi. Z kolei różne terminy i trasy na Jasną Górę wychodzą naprzeciw zmieniającym się możliwościom urlopowym.

Warszawskarowerowa.pl jako pierwsza zorganizowała szkolenie dla 25 instruktorów turystyki kwalifikowanej rowerowej, którzy posługują także w innych grupach pielgrzymkowych. Dzięki jej staraniom wprowadzono także prawne uregulowania zabezpieczenia przejazdu pielgrzymkowych grup rowerowych w zakresie kierowania ruchem.

Wszyscy pielgrzymi „warszawskiejrowerowej” wyposażani są w certyfikowane kamizelki ostrzegawcze, których wzór opracowany został wg specjalnych wytycznych grupy, w tym z przewiewnych materiałów.