Warszawskie szkoły najlepsze w rankingu miesięcznika „Perspektywy”

fot. www.staszic.waw.pl

XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a stołeczne Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 najlepszym technikum w najnowszym ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych. Przygotował go po raz dwudziesty pierwszy miesięcznik „Perspektywy”.


Jak mówi prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” Waldemar Siwiński, ranking ma pomóc uczniom w wyborze najlepszej dla nich szkoły.

 

Kapituła rankingu brała pod uwagę osiągnięcia szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników wzięto też pod uwagę wyniki egzaminów zawodowych.

Jak mówi Regina Lewkowicz, dyrektor XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie, w jej szkole kładzie się przede wszystkim nacisk na człowieka.

 

Sławomir Kasprzak, dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie, powiedział, że sukces szkoły to efekt wieloletniej pracy.

 

Tegoroczny zwycięzca rankingu wśród liceów – XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie – w ubiegłym roku było na trzecim miejscu, z kolei w 2017 r. i w 2016 r. – na miejscu drugim. Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie w ubiegłym roku była na dziewiątym miejscu.

Nagrody i dyplomy laureatom rankingu wręczono podczas gali finałowej, która odbyła się w Warszawie.

IAR