„Większość szpitali otrzymało już wyższe rachunki za prąd”

fot. pixabay.pl

Ta niepewność może doprowadzić do pogorszenia sytuacji finansowej wielu mazowieckich szpitali – tak zmiany w regulacjach taryf energii oceniają władze województwa oraz dyrektorzy placówek medycznych.

– Większość szpitali otrzymało już wyższe rachunki za prąd. Przyszłe umowy z dostawcami również przewidują znacznie większe stawki. W takim przypadku jest Mazowiecki Szpital Bródnowski – mówi rzecznik tej placówki Piotr Gołaszewski.

 

Sprawą zainteresował się już Marszałek Województwa Adam Struzik. Rozwiązaniem ma być przystąpienie Szpitala Bródnowskiego do Mazowieckiej Agencji Energetycznej.

 

Regulacje dotyczące cen energii, które zostały uchwalone pod koniec zeszłego roku przez Parlament nie są klarowne również dla przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Na dodatkowe wyjaśnienia i rozwiązania prawne czeka między innymi mazowiecki radny PiS Krzysztof Żochowski, który jest dyrektorem szpitala powiatowego w Garwolinie.

 

Od 1 stycznia obowiązuje nowa ustawa dotycząca cen prądu. Wciąż jednak nie opublikowano stosownego rozporządzenia, dlatego szpitale nie mogą porozumieć się z firmami energetycznymi.

Mikołaj Michalecki