„Wikiwyprawa Chiny 2015” w ramach Spotkań Podróżniczych w Kinie Praha

Nadszedł czas, by usiąść wygodnie w kinowym fotelu i delektować się soczystymi obrazami z wypraw do najdalszych zakątków świata. W czwartek 27 października o godzinie 20.30 w warszawskim Kinie Praha będzie można wyruszyć na wyprawę podążającą trasą Jedwabnego Szlaku.

Ideą „Wikiwyprawy Chiny 2015” było zgromadzenie materiału fotograficznego na potrzeby takich projektów, jak: Wikipedia, Wikipedia Commons i Wikipodróże. Zdjęcia te nie są kolejnym katalogiem na dysku, lecz służą do ilustracji artykułów i książek, a dzięki udostępnieniu wolnej licencji mogą korzystać z nich internauci z całego świata.

Dzięki odwiedzeniu takich miejsc, jak: Słowacja, Węgry, Serbia, Bułgaria, Turcja, Gruzja, Azerbejdżan, Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistan i Chiny, powstał bogaty materiał dokumentujący ślady obecności Polaków na jednym z najbardziej znanych szlaków.

I tak oto pięciu podróżników z listą miejsc do odwiedzenia, objuczonych aparatami, statywami i dronem, wpakowało się do dwudziestojednoletniego busa i ruszyło z Warszawy do Pekinu. Po drodze musieli stawić czoła niebezpiecznym przygodom, chińskim wymogom formalnym i wielu trudnościom logistycznym. Pomimo tego osiągnęli szczyt podróżniczych marzeń, podziwiając Baku, Morze Kaspijskie, Samarkandę, Kaszgaru i Wielki Mur Chiński.

„Passion4travel.pl: Spotkania Podróżnicze w Kinie Praha” to cykl comiesięcznych spotkań miłośników samochodów terenowych i turystycznego enduro. Pokazy filmów i slajdów z wypraw do najdalszych zakątków świata, rozmowy z organizatorami wyjazdów, a także porady od bardziej doświadczonych podróżników. „Passion4travel.pl” jednoczy ludzi gotowych porzucić znane i przetarte szlaki, by – dzięki niezależności, jaką daje samochód lub motocykl – dotrzeć dalej i poczuć więcej.

Produkcję „Wikiwyprawa Chiny 2015” w cyklu: „Passion4travel.pl: Spotkania podróżnicze w Kinie Praha” będzie można obejrzeć w czwartek 27 października o godzinie 20.30.

Radio Warszawa sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

fot. organizatorzy