Władze Paryża i Warszawy podpisały pakt o przyjaźni i współpracy

fot. www.facebook.com/rafal.trzaskowski

Władze Paryża i Warszawy podpisały w poniedziałek nowy pakt o przyjaźni i współpracy. Poprzedni zawarto dwadzieścia lat temu. W paryskim Ratuszu mer stolicy Anne Hidalgo i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski rozmawiali między innymi o wypływających z porozumienia możliwościach korzystania ze wzajemnych doświadczeń i pomysłów.

Anne Hidalgo, która wspomniała o konieczności działań na rzecz zwiększenia ochrony środowiska powiedziała, że władze Paryża dążą do zmniejszenia udziału w ruchu prywatnych samochodów osobowych i zachęcają mieszkańców do korzystania przez kilka osób z tego samego pojazdu lub z roweru.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział, że Paryż wysyła swoich mieszkańców na wymianę do Nowego Jorku czy Amsterdamu, by nabyli tam wiedzę o funkcjonowaniu tych miast, a następnie wracają oni z tą wiedzą do stolicy Francji.

Obydwoje byli zgodni co do tego, żeby Paryż i Warszawa wspierały się wzajemnie w przekształceniach idących z duchem czasu i korzystnych dla mieszkańców obydwu stolic.

IAR