Księża otrzymali dekrety. Poznaj translokaty

W Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela kapłani odebrali z rąk Ks. Abp. Henryka Hosera SAC dekrety kierujące ich na nowe placówki pracy i posługi duszpasterskiej. Poniżej publikujemy szczegółowe  informacje o zmianach personalnych (translokatach), które w lipcu i sierpniu będą realizowały się w Parafiach Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Na mocy decyzji Ks. Abp Henryka Hosera SAC dokonają się następujące zmiany:

Księża Proboszczowie zmieniający Parafie:

  1. Ks. Jędrzejewski Piotr – mianowany proboszczem Parafii NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie-Tarchominie
  2. Ks. Kozera Krzysztof – mianowany administratorem Parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy
  3. Ks. Ludwiczak Przemysław – mianowany proboszczem Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Józefowie k. Otwocka
  4. Ks. Osiadacz Tomasz – mianowany proboszczem Parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym
  5. Ks. Pawlak Robert – mianowany proboszczem Parafii MB Częstochowskiej w Starogrodzie
  6. Ks. Powała Fabian – mianowany proboszczem Parafii św. Klemensa PM w Klembowie
  7. Ks. Sieńkowski Jerzy – mianowany proboszczem Parafii MB Królowej Polski w Jabłonnej (z obowiązkiem tworzenia ośrodka duszpasterskiego w Choszczówce)
  8. Ks. Skwarski Dariusz – mianowany proboszczem Parafii Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu
  9. Ks. Trojanowski Władysław – mianowany proboszczem Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieporęcie

Pierwsze nominacje proboszczowskie otrzymali:

  1. Ks. Kalinowski Paweł – mianowany proboszczem Parafii Przemienienia Pańskiego w Trawach
  2. Ks. Kruszewski Marek – mianowany proboszczem Parafii bł. Karoliny Kózkówny w Białobrzegach

Serdecznie gratulujemy!

Tzw. instalacje nowych Księży Proboszczów będą miały miejsce w pierwszych dniach lipca.

Księża Wikariusze zmieniający placówki parafialne:

  1. Ks. Bąk Paweł – mianowany wikariuszem Parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie
  2. Ks. Bielicki Marcin – mianowany wikariuszem Parafii św. Wincentego à Paulo w Otwocku
  3. Ks. Biskup Konrad – mianowany wikariuszem Parafii św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie
  4. Ks. Bobel Tomasz – mianowany wikariuszem Parafii MB Nieustającej Pomocy w Duczkach
  5. Ks. Cudny Paweł – mianowany wikariuszem Parafii Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu
  6. Ks. Czeluściński Paweł – mianowany wikariuszem Parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach
  7. Ks. Ćwil Jacek – mianowany wikariuszem Parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie
  8. Ks. Danelczyk Mariusz – mianowany wikariuszem Parafii św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim
  9. Ks. Filipczuk Marek – mianowany wikariuszem Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim
  10. Ks. Franczak Dariusz – mianowany wikariuszem Parafii św. Jana Chrzciciela i św. Wojciecha BM w Poświętnem
  11. Ks. Gradziński Marek – mianowany wikariuszem Parafii św. Ojca Pio w Zagościńcu
  12. Ks. Grzegrzółka Marek – mianowany wikariuszem Parafii Chrystusa Króla w Warszawie
  13. Ks. Hodyna Robert – mianowany wikariuszem Parafii Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie
  14. Ks. Jabłkowski Rafał – mianowany wikariuszem Parafii MB Królowej Polski w Wołominie
  15. Ks. Jarzyna Wojciech – mianowany wikariuszem Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Falenicy
  16. Ks. Jaworski Wojciech – mianowany wikariuszem Parafii św. Marka Ewangelisty w Warszawie
  17. Ks. Kalinowski Tomasz – mianowany wikariuszem Parafii Bożego Ciała w Warszawie na Kamionku
  18. Ks. Kamola Tomasz – mianowany wikariuszem Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie
  19. Ks. Kołbuk Jacek – mianowany wikariuszem Parafii Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu
  20. Ks. Kontraktowicz Marcin – mianowany wikariuszem Parafii NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie
  21. Ks. Kunowski Arkadiusz – mianowany wikariuszem Parafii św. Franciszka z Asyżu w Warszawie
  22. Ks. Lemiech Marek – mianowany wikariuszem Parafii Wniebowzięcia NMP w Chotomowie
  23. Ks. Lipiński Radosław – mianowany wikariuszem Parafii Bożego Ciała w Warszawie na Kamionku
  24. Ks. Mazurkiewicz Paweł – mianowany wikariuszem Parafii Miłosierdzia Bożego w Legionowie
  25. Ks. Mądry Albert – mianowany wikariuszem Parafii Wniebowzięcia NMP w Warszawie-Zerzniu
  26. Ks. Mroziński Wiesław – mianowany wikariuszem Parafii MB Częstochowskiej w Otwocku-Świdrze
  27. Ks. Ołdak Adam – mianowany wikariuszem Parafii MB Nieustającej Pomocy w Warszawie na Saskiej Kępie
  28. Ks. Pancewicz Wojciech – mianowany wikariuszem Parafii Chrystusa Króla w Warszawie
  29. Ks. Piotrkowicz Robert – mianowany wikariuszem Parafii św. Jakuba Apostola w Jadowie
  30. Ks. Płochocki Zbigniew – mianowany wikariuszem Parafii Najczystszego Serca Maryi w Warszawie
  31. Ks. Połomski Piotr – mianowany wikariuszem Parafii św. Jerzego Męczennika w Zielonce
  32. Ks. Prus Kamil – mianowany wikariuszem Parafii św. Antoniego Padewskiego w Mińsku Mazowieckim
  33. Ks. Rajski Zbigniew – mianowany wikariuszem Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Dębem Wielkim
  34. Ks. Sikorski Jarosław – mianowany wikariuszem Parafii Najczystszego Serca Maryi w Warszawie
  35. Ks. Skowyra Zbigniew – mianowany wikariuszem Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim
  36. Ks. Sołowiej Paweł – mianowany wikariuszem Parafii MB Częstochowskiej w Józefowie k. Otwocka
  37. Ks. Stonio Dariusz – mianowany wikariuszem Parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie-Witolinie
  38. Ks. Szczepanik Krzysztof – mianowany wikariuszem Parafii św. Barnaby Apostola w Warszawie
  39. Ks. Szewczyk Mateusz – mianowany wikariuszem Parafii Świętej Trójcy w Latowiczu
  40. Ks. Tarasiuk Tomasz – mianowany wikariuszem Parafii św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie-Marysinie Wawerskim
  41. Ks. Włoch Michał – mianowany wikariuszem Parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie
  42. Ks. Wojno Wojciech – mianowany wikariuszem Parafii św. Wawrzyńca w Gliniance
  43. Ks. Wojtczak Marcin – mianowany wikariuszem Parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim
  44. Ks. Wyszomierski Jarosław – mianowany wikariuszem Parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie
  45. Ks. Zajkowski Andrzej – mianowany wikariuszem Parafii Świętej Trójcy w Kobyłce
  46. Ks. Zieliński Mariusz – mianowany wikariuszem Parafii św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie
  47. Ks. Zieliński Tadeusz – mianowany wikariuszem Parafii Przemienienia Pańskiego w Sulejówku-Miłosnej
  48. Ks. Żabicki Rafał – mianowany wikariuszem Parafii św. Franciszka z Asyżu w Warszawie

Księża obejmą nowe placówki pracy przed końcem sierpnia.

Inne decyzje personalne:

  1. Ks. Chibowski Andrzej – rezydent w Parafii św. Michała Archanioła w Warszawie
  2. Ks. Jakacki Edmund – kończy posługę w Parafii św. Klemensa PM w Klembowie i zamieszka w DKE
  3. Ks. Jaśkowski Jacek – do dyspozycji Biskupa Diecezjalnego Siedleckiego
  4. Ks. Kołak Jacek – mianowany kapelanem Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego i rezydentem Parafii MB Różańcowej w Warszawie
  5. Ks. Kozłowski Waldemar – rezydent Parafii św. Wojciecha BM w Wiązownie
  6. Ks. Król Łukasz – mianowany kapelanem Cmentarza Bródzieńskiego w Warszawie
  7. Ks. Kulesza Tadeusz – do dyspozycji Biskupa Diecezjalnego Płockiego
  8. Ks. Mądry Grzegorz – mianowany ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego (z pomocą duszpasterską w Parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie-Tarchominie)
  9. Ks. Szałkowski Cezary – rezydent w Parafii MB Loretańskiej w Warszawie
  10. Ks. Walkiewicz Grzegorz – rezydent w Parafii MB Nieustającej Pomocy w Warszawie
  11. Ks. Wasiluk Tadeusz – kończy posługę w Parafii MB Królowej Polski w Jabłonnej i zamieszka w DKE
  12. Ks. Zych Antoni – mianowany kapelanem Szpitala Powiatowego i rezydentem Parafii Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim

Ogarnijmy wszystkich Kapłanów serdeczną modlitwą, by podjęcie nowych obowiązków przyniosło wiele pięknych owoców – na chwalę Bożą i ku pożytkowi ludzkiemu.

Ks. Dariusz Szczepaniuk
Kanclerz Kurii