Wszystkich Świętych w diecezji warszawsko-praskiej

fot. Mikołaj Michalecki

Centralne obchody uroczystości Wszystkich Świętych w diecezji warszawsko-praskiej z udziałem ordynariusza bp Romualda Kamińskiego odbędą się w tym roku na Cmentarzu Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie o godz. 12.00. Natomiast na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Z kolei na Cmentarzu w Marysinie Wawerskim liturgię o godz. 11.00. będzie celebrował bp senior Kazimierz Romaniuk.

– Wbrew powszechnej opinii przypadająca 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem radości, a nie smutku i zadumy – zwraca uwagę wikariusz biskupi ds. sakramentalnych ks. prał Jerzy Gołębiewski.

 

W dniach od 1 do 8 listopada wierni mogą uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych.

 

Aby uzyskać odpust zupełny w intencji dusz cierpiących w czyśćcu trzeba być w stanie łaski uświęcającej, pomodlić się za zmarłych oraz w intencjach Ojca Świętego.

Warto pamiętać, że w samą uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada nie wystarczy nawiedzić cmentarza. Z racji uroczystości katolicy zobowiązani są do uczestniczenia we mszy św.

Magdalena Gronek