Wybrano Zarząd Dzielnicy Ochota. Jakie cele na najbliższą kadencję?

fot. Krzysztof Jędrasik

Burmistrzem ponownie została Katarzyna Łęgiewicz z Platformy Obywatelskiej. Jej zastępcy to: Maria Środoń ze Stowarzyszenia „Ochocianie” oraz Ewa Kacprzak-Szymańska z Nowoczesnej.

Radni nowej kadencji wyłonili zarząd na czwartkowym, drugim posiedzeniu. Burmistrz Katarzyna Łęgiewicz chce dokończyć inwestycje, które rozpoczęły się w poprzedniej kadencji.

 

– Samorząd powinien być wolny od bieżących sporów politycznych – zaznacza radny Ochoty Jan Kasprzyk z Prawa i Sprawiedliwości.

 

Koalicję na Ochocie tworzą przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Stowarzyszenia „Ochocianie”, którzy mają łącznie trzynastu radnych.

Główne cele nowych radnych Dzielnicy Ochota to dokończenie Parku Zachodniego, renowacja placu Narutowicza i większa ilość zieleni.

Dla liderki „Ochocian”, Justyny Glusman, koalicja w Radzie Dzielnicy jest nowym wyzwaniem. – Dzięki niej ma nadzieję na realizację celów z kampanii wyborczej.

 

Ochocka Wspólnota Samorządowa, która uzyskała cztery mandaty pozostaje w opozycji. – Jednak jej członkowie nie będą siedzieć z założonymi rękami – podkreśla radny Cezary Król.

 

Krzysztof Jędrasik