Wystawa „Ignacy Jan Paderewski”

Grupa Twórcza SYMFONIA przy OW ZPAP organizuje wystawę poświęconą Ignacemu Janowi Paderewskiemu. Wystawa uzyskała Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Naszą twórczością chcemy pokazać, jak ważna jest rola artystów (muzyków, malarzy, poetów, literatów) w życiu Narodu. Sztuka uspakaja namiętności, wprowadza harmonię i piękno w głębi ludzkich serc. Ignacy Jan Paderewski wznosił się ponad podziały i spory, odwołując się do wyższych ideałów: jedności, poświęcenia i pracy dla wspólnej sprawy. Był człowiekiem utalentowanym, ale też bardzo wybitnym mężem stanu. Rola, jaką odegrał w naszej historii jest nieoceniona – był najwspanialszym Ambasadorem Polski w świecie.

Działając na niwie sztuki w ramach grupy „Symfonia”, możemy wytrwałą pracą i zbiorowym wysiłkiem, wiele dokonać dla naszej Ojczyzny. Od 2009 roku jako grupa Twórcza SYMFONIA, zorganizowaliśmy 18 wystaw malarstwa poświęconego twórczości kompozytorów polskich i wydaliśmy 6 profesjonalnych katalogów. Naszym mottem jest „synteza sztuk” rodem z romantycznej tradycji „Correspondance des arts”, która stała się busolą i drogowskazem poczynań artystycznych Grupy.

Każdy z twórców na swój sposób, według własnych kryteriów wyobraźni, w swojej niepowtarzalnej poetyce, stylistyce i dynamice twórczej konkretyzuje to trudne zadanie projekcji jednej sztuki (muzyki), na drugą (malarstwo).

Wystawa „PADEREWSKI” udokumentowana jest dwujęzycznym katalogiem, wzbogaconym o rzeźbę i medale.

Wystawa „Ignacy Jan Paderewski” – malarstwo, rzeźba, medale w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Grupa Twórcza „SYMFONIA”

PROM KULTURY Saska Kępa , ul. Brukselska 23, 03-973 Warszawa

17.10.2018 r. – 18.11.2018 r.

Artyści biorący udział w wystawie:

Marek Ałaszewski – malarstwo
Wanda Badowska-Twarowska – malarstwo
Barbara Bielecka-Wożniczko – malarstwo
Jan Brodziak -malarstwo
Magdalena Dobrucka -rzeźba
Alina Dorada-Krawczyk – malarstwo
Edyta Dzierż – malarstwo
Anna Forycka-Putiatycka – malarstwo
Magdalena Hajnosz -malarstwo
Majid Jammoul – rzeźba
Bożena Korulska –malarstwo
Dariusz Kowalski KODAR – rzeźba
Jan Krusche -malarstwo
Janusz Lewandowski -malarstwo
Bogusław Lustyk – malarstwo
Jacek Maślankiewicz – malarstwo
Mirosław Miroński –malarstwo
Teresa Pastusza-Kowalska – rzeźba
Anna Małgorzata Roszkowska – malarstwo
Stanisława Wątróbska-Frindt–medal
Anna- Wątróbska –Wdowiarska – medale

Wystawa powtórzona będzie w Filharmonii Świętokrzyskiej im.Oskara Kolberga w Kielcach w dniach 23.11.2018 – 5.01.2019 r.