XIII Katolickie Dni Filmowe

W sobotę 27 kwietnia i w Niedzielę Miłosierdzia 28 kwietnia zapraszamy do Centrum Łowicka na Mokotowie na wyjątkowe, doroczne wydarzenie kulturalne: kolejne, już XIII Katolickie Dni Filmowe.

To pierwsze w Warszawie pokazy filmów dokumentalnych i pełnometrażowych z przesłaniem prawdy, dobra i piękna, które promują twórców i ich filmy ukazujące często niewygodną lub skrywaną prawdę, niedostępną w publicznym przekazie. Sobotnie pokazy wypełnią dokumenty o tematyce historycznej, patriotycznej. Będą filmy z Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci z Gdyni i inne,  które ukazują ważne postaci i wydarzenia z trudnych dziejów naszej Ojczyzny. Sobotnie projekcje zakończy niezwykły, kontemplacyjny film pełnometrażowy „AGA” o tym, co najważniejsze w życiu. Po filmie dyskusję poprowadzi o.dr Marek Kotyńki, filmoznawca i wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego.

Niedziela 28 kwietnia poświęcona będzie filmom o tematyce religijnej, dotykającym życia duchowego, m.in. związanym z przesłaniem św. Faustyny o miłosierdziu Bożym. Zaprezentowany zostanie także film dokumentalny „Rewolucja totalnej wolności”, który przedstawia genezę i proces rozwoju rewolucji obyczajowej z końca lat sześćdziesiątych. Pokazom  towarzyszyć będą spotkania widzów z twórcami filmów. W przerwach dostępny dobrze zaopatrzony bufet.

Wstęp na projekcje jest bezpłatny. Więcej informacji w tygodnikach katolickich Idziemy, Gość Niedzielny oraz na stronach internetowych.