XIV Festyn rodzinny „Żytnią do nieba”

Tegoroczny XIV Festyn rodzinny „Żytnią do nieba” organizowany przez Sanktuarium św. Faustyny rozpoczniemy już w sobotę 1 września o godzinie 20:00.

Na dziedzińcu Sanktuarium przy ul. Żytniej 1 zostanie wyświetlony polski przedwojenny film „Będzie lepiej”, z 1936 roku, w reż. Michała Waszyńskiego. W rolach głównych zobaczymy m.in. Lodę Niemirzankę, Kazimierza Wajdę (Szczepko), Henryka Vogelfanger (Tońko), Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera. Film jest po rekonstrukcji, z projektu NITRO, udostępniony przez Filmotekę Narodową.

2 września w niedzielę od godziny 9:00 po porannej Mszy św. będzie można odwiedzić nasze stoiska z rękodziełem, miodami i produktami regionalnymi.

Program festynu:

11:45 – Teatr Lalek BAJKA wystawi przedstawienie kukiełkowe „Wyjątkowy Gość” oparte na wartościach chrześcijańskich, opracowane na podstawie opowiadania Zofii Kossak „Gość oczekiwany”. Po przedstawieniu wręczymy nagrody laureatom konkursu dla dzieci na ilustrację do wybranej piosenki legionowej.

15:00 – Uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia

15:20 – wypuszczenie balonów z intencjami i wręczenie nagród laureatom konkursu dla dorosłych na wiersz związany ze 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości

15:30 – koncert zespołu La Pallotina

17:00 – koncert „Młynarski – w szkole wolności” wystąpią: Marek Majewski, Antoni Muracki (gitara, wokal), Andrzej Ozga, Marek Bartkowicz (wokal) przy akompaniamencie Jerzego Derfla

19:00 – koncert wieczoru: wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Msze św. tego dnia o godz. 8:00, 9:30, 11:00 (dla dzieci), 12:30, 16:00 (w kaplicy u sióstr Matki Bożej Miłosierdzia), 18:00.

Festyn współorganizuje Urząd Dzielnicy Wola. Na Festyn serdecznie zaprasza Proboszcz Kustosz Ks. Krzysztof Stosur wraz z parafianami.

Radio Warszawa objęło wydarzenie patronatem medialnym.