Zaduszki w Radiu Warszawa

fot. Mikołaj Michalecki

Na antenie Radia Warszawa 2 listopada modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych. Intencje zaduszne wyczytywane będą między godziną 10 a 19, dziesięć minut przed serwisami informacyjnymi. O godz. 20.10 wspólnie ze Słuchaczami odmówimy modlitwę różańcową w zgłoszonych przez Państwa intencjach.

Zapraszamy na poranek w Radiu Warszawa.

O godzinie 07.15 audycja NAJSTARSZE NEKROPOLIE WARSZAWSKIE. Warszawa bywa postrzegana jako miasto-cmentarz. Po kataklizmach wojen i powstań ten tytuł jest uzasadniony. Tu kości ludzkie mieszają się z gruzem zwalonych kamienic i wciąż spoczywają pod ziemią w różnych częściach miasta. W specjalnej audycji, Piotr Otrębski opowie o miejscach pamięci, grobach i cmentarzach Warszawy. Przywoła historię pierwszych cmentarzy zamiejskich i odkryje cmentarne tajemnice stolicy.

O godzinie 08.15 audycja HISTORIA CMENTARZA BRÓDNOWSKIEGO. Cmentarz Bródnowski przez lata był miejscem spoczynku najbiedniejszych mieszkańców przedmieść Warszawy i samej stolicy. Dopiero pogrzeb kardynała Aleksandra Kakowskiego w 1939 r., który zapragnął spocząć wśród ubogich zapoczątkował przyniósł zmianę w postrzeganiu nekropolii. Co ciekawe, śmierć i pogrzeb kardynała zbiegły się ze śmiercią i pogrzebem Romana Dmowskiego. Obaj spoczywają na Bródnie. O historii cmentarza opowie Piotr Otrębski.