Zakończenie roku w Centrum Formacji Misyjnej

fot. Magdalena Gronek

– Największy dar, który możecie ofiarować ludziom to Dobra Nowina – podkreślił bp Romuald Kamiński zwracając się do misjonarzy.

Uroczystą mszą św. zakończył się rok formacyjny w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Poprzez studia misjologiczne, językowe i formację duchową do wyjazdu przygotowywało się w tam w tym roku dziewięć osób. W gronie tym było czterech kapłanów, w tym jeden zakonnik, cztery osoby konsekrowane i jedna osoba świecka.

– Był to dla nich ważny czas odnowy duchowej, budowania wspólnoty i poznawania życia misyjnego – powiedział dyr. Centrum Formacji Misyjnej, ks. Jan Fecko.

 

W trakcie uroczystej mszy św. biskup warszawsko-praski zwrócił uwagę, że podstawowym zadaniem chrześcijanina jest głoszenie prawdy o Zmartwychwstałym Panu.

 

– Tym co pozwala nie zniechęcać się to wiara i zawierzenie Bogu – mówił bp Kamiński, przywołując przykład św. Pawła Apostoła.

 

W najbliższych dniach misjonarze zostaną posłani w swoich diecezjach. Następnie przed wyjazdem między innymi do Boliwii, Kamerunu, na Kubę czy Jamajkę odbędą krótkie staże językowe w krajach Europy Zachodniej.

Magdalena Gronek