„Zbawienie na Maxa” – dzień skupienia dla przedsiębiorców

fot. organizatorzy

W piątek 31 marca odbędzie się dzień skupienia dla przedsiębiorców pod nazwą „Zbawienie na Maxa”.

Towarzystwa Biznesowe od roku promują akcję StartupNaMaxa, która polega na zbieraniu podpisów pod petycją do Ojca Świętego, aby ogłosić świętego Maksymiliana Kolbe patronem przedsiębiorców (więcej informacji o akcji na stronie www.startupnamaxa.pl).

Święty Maksymilian znany jest głównie ze swojej męczeńskiej śmierci. Akcja ma na celu ukazanie wyjątkowych osiągnięć „biznesowych”, dokonanych przez franciszkanina.

W filmie „Startup na Maxa – opowieść o świętym Maksymilianie jakiego nie znacie” usłyszymy, że święty nie był przedsiębiorcą dla samego bycia przedsiębiorcą. Widział większy cel i sens swojej działalności – motywację do pracy czerpał z wyznawanej wiary.

W związku z tym Towarzystwa Biznesowe wraz z Zakonem Rycerzy Jana Pawła II organizują dzień skupienia dla przedsiębiorców, który odbędzie się w piątek 31 marca w parafii katedralnej świętego Michała Archanioła i świętego Floriana Męczennika przy ulicy Floriańskiej 3.

Nauki wygłosi ksiądz prałat Bogusław Kowalski – aktualnie proboszcz katedry warszawsko-praskiej, w przeszłości piłkarz Legi Warszawa. Przez lata zdobył opinię świetnego rekolekcjonisty, któremu wyjątkowe poczucie humoru nie przeszkadza mocno stąpać po ziemi.

Dzień skupienia będzie połączony z projekcją filmu o świętym Maksymilianie Kolbe.

Koszt udziału w dniu skupienia wynosi 100 złotych – w całości przeznaczonych na koszty cateringu i ofiary na rzecz parafii.

Zapisy są możliwe poprzez stronę internetową zbawienienamaxa.evenea.pl.

Radio Warszawa sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.