Zbliża się premiera płyty Marcina Wargockiego pt. „GPS na Niebo”

W niedzielę 19 marca będzie miała miejsce premiera płyty płyty Marcina Wargockiego, zatytułowana: „GPS na Niebo”. Na krążku znalazło się piętnaście piosenek o tematyce religijnej, które sprzyjają refleksji.

Marcin Wargocki skomponował muzykę do wszystkich utworów, które znalazły się na debiutanckiej płycie. Teksty w części napisał sam muzyk, kilka jest autorstwa świętej Matki Teresy z Kalkuty i świętego ojca Pio, zaś tytułowy „GPS” to dzieło Piotra Oracza.

Marcin Wargocki muzykę kochał odkąd chodzi po tym Bożym świecie. Przygodę z gitarą rozpoczął mając czteraście lat, sam się uczył na niej grać. Pewien potencjał musiał zauważyć w nim jego polonista, który zaprosił Marcina do wzięcia udziału w przedstawieniach, na których to grał i śpiewał różne polskie piosenki. Tak zetknął się z zespołem Stare Dobre Małżeństwo, który mu zaimponował i który pokochał, a miłość ta trwa do dziś.

Obecnie Marcin ma trzydzieści osiem lat, ma żonę i trójkę dzieci. Pracuje jako przedstawiciel handlowy w pewnej Włoskiej firmie. Miłość i pasja do muzyki jest w nim cały czas.

W Józefowie, gdzie obecnie mieszka, prowadzi „Scholę Dzieci Bożych” przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Zespół ten zdobył trzy wyróżnienia za własną twórczość na Festiwalu Sacrosong, który odbywa się w Otwocku-Kresy.

W niedzielę 19 marca o godzinie 19.00, po wieczornej mszy w kościele parafialnym Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie, będzie miała miejsce premiera pierwszej solowej płyty Marcina Wargockiego.
Dzień wcześniej – w sobotę 18 marca o godzinie 19.00 – będzie miała miejsce prapremiera krążka w warszawskiej klubokawiarni Docelowo.

Radio Warszawa sprawuje patronat medialny nad płytą „GPS na Niebo”.