Zmiany personalne w diecezji warszawsko-praskiej

fot. ks. Mariusz Wedziuk

We wtorkowe przedpołudnie w kurii warszawsko-praskiej odbyło się rozdanie dekretów dla kapłanów.

Na mocy decyzji podjętych przez księdza arcybiskupa Henryka Hosera SAC, biskupa warszawko-praskiego, w diecezji dokonają się następujące zmiany personalne:

Na emeryturę przechodzą:

ks. Jan Byrski – zamieszka w Domu Księży Emerytów w Otwocku
ks. Andrzej Dusza – zamieszka w Domu Księży Emerytów w Otwocku
ks. Józef Górecki – zamieszka w Domu Księży Seniorów w Kiełpinie (AW),
ks. Leszek Kołoniecki – zamieszka w domu prywatnym
ks. Andrzej Legutko – zamieszka w Domu Księży Seniorów w Kiełpinie (AW)
ks. Witold Och – zamieszka w Domu Księży Seniorów w Kiełpinie (AW)
ks. Kazimierz Sokołowski – zamieszka w Domu Księży Emerytów w Otwocku
ks. Stanisław Wołosiewicz – zamieszka w Domu Księży Emerytów w Otwocku

Zmiany dotyczące księży proboszczów:

ks. Wiesław Bocheński – mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Otwocku-Mlądzu
ks. Mirosław Gawryś – mianowany proboszczem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chotomowie
ks. Zbigniew Kloch – mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie
ks. Zdzisław Konkol – mianowany proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Szewnicy
ks. Edward Kopytko – mianowany proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego w Józefowie k. Radzymina
ks. Wojciech Kraiński – mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Otwocku-Świdrze
ks. Krzysztof Łukoszczyk SVD (werbista) – mianowany proboszczem parafii świętej Jadwigi w Warszawie
ks. Bronisław Micek – mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Anielskiej w Warszawie-Radości
ks. Jan Strzyż – mianowany proboszczem parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Łaski Bożej w Halinowie
ks. Robert Rafał Szewczyk – mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Różańcowej w Warszawie
ks. Ireneusz Węgrzynowicz – mianowany proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego w Legionowie

Pierwsze nominacje proboszczowskie otrzymali:

ks. Piotr Błażejczyk – mianowany proboszczem parafii świętego Wawrzyńca w Gliniance
ks. Robert Długosz – mianowany administratorem Ośrodka duszpasterskiego świętego Józefa Opiekuna Świętej Rodziny w Choszczówce Stojeckiej
ks. Marek Gradziński – mianowany administratorem parafii świętej Faustyny w Helenowie
ks. Janusz Kopczyński – mianowany proboszczem parafii świętego Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim
ks. Andrzej Kowalski – mianowany proboszczem parafii świętego Jakuba Apostoła w Warszawie
ks. Piotr Milewski – mianowany administratorem parafii Matki Bożej Loretańskiej w Kuligowie
ks. Paweł Rogowski – mianowany proboszczem parafii świętego Barnaby Apostoła w Warszawie na Zaciszu

W ramach innych funkcji duszpasterskich:

ks. Sławomir Brajczewski – mianowany dyrektorem administracyjnym Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej
ks. Marcin Brzeszczyński – mianowany dyrektorem Wydziału Misyjnego Kurii Warszawsko-Praskiej, dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz delegatem biskupa do spraw misji
ks. Michał Dziedzic – mianowany dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej, Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży, asystentem diecezjalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej
ks. Jacek Grzybowski – mianowany Diecezjalnym Duszpasterzem Akademickim oraz Dyrektorem Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „Arka”
ks. Konrad Hasior – skierowany do pracy w Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej
ks. Aleksander Juszczuk – mianowany dyrektorem Domu Księży Emerytów w Otwocku
ks. Rafał Legucki – skierowany do pracy misyjnej w Diecezji Quimper et Leon we Francji
ks. Rafał Paździoch – mianowany wicedyrektorem Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej
ks. Piotr Talarek – skierowany do pracy misyjnej w Diecezji Makeni w Sierra Leone
ks. Sławomir Żarski – obejmuje obowiązki dziekańskie do czasu mianowania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa kościelnego dziekana w dekanacie Mińsk Mazowiecki-świętego Antoniego z Padwy

Księża wikariusze zmieniający placówki parafialne:

ks. Adam Banaszek – mianowany wikariuszem parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Warszawie
ks. Jarosław Bordiuk – mianowany wikariuszem parafii świętego Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim
ks. Dariusz Bugaj – mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce
ks. Michał Buraczyński – mianowany wikariuszem parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Sulejówku
ks. Henryk Maciej Chibowski – mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Anielskiej w Warszawie-Radości
ks. Michał Domagała – mianowany wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie
ks. Piotr Figauzer – mianowany wikariuszem parafii świętego Patryka w Warszawie
ks. Andrzej Gawor – mianowany wikariuszem parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim
ks. Rafał Kaczmarski – mianowany wikariuszem parafii świętego Karola Boromeusza w Warszawie
ks. Marek Karwacz – mianowany wikariuszem parafii świętego Ojca Pio w Zagościńcu
ks. Rafał Kaściński – mianowany wikariuszem parafii Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach
ks. Mariusz Korzenecki – mianowany wikariuszem parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie
ks. Erica Kossi Hounake SVD (werbista) – mianowany wikariuszem parafii świętej Jadwigi w Warszawie
ks. Łukasz Krupa – mianowany wikariuszem parafii świętego Michała Archanioła i świętego Floriana w Warszawie
ks. Sebastian Łazarz – urlop
ks. Albert Mądry – mianowany wikariuszem parafii świętego Jana Chrzciciela i świętego Wojciecha Biskupa Męczennika w Poświętnem
ks. Wiesław Mroziński – mianowany wikariuszem parafii Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Tłuszczu
ks. Robert Pogorzelski – mianowany wikariuszem parafii Świętego Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim
ks. Bartosz Porzeziński – mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie
ks. Mariusz Przywoźny – mianowany wikariuszem parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Pięknej Miłości w Warszawie
ks. Dariusz Rosłon – mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie
ks. Dariusz Stonio – mianowany wikariuszem parafii świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Siennicy
ks. Cezary Szałkowski – mianowany wikariuszem parafii Miłosierdzia Bożego w Warszawie
ks. Krzysztof Szczepanik – mianowany wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie
ks. Paweł Trzciński – mianowany wikariuszem parafii świętego Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim
ks. Krzysztof Wieczorek – mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Otwocku-Świdrze
ks. Dawid Więcek – mianowany wikariuszem parafii Świętej Trójcy w Ząbkach
ks. Cezary Winiarek – mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce
ks. Marcin Wojtczak – mianowany wikariuszem parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym
ks. Piotr Wyszyński – mianowany wikariuszem parafii Świętej Trójcy w Kobyłce
ks. Andrzej Ziarek – mianowany wikariuszem parafii Świętej Trójcy w Ząbkach

Księża rezydenci:

ks. Marcin Brzeszczyński – mianowany rezydentem parafii Przemienienia Pańskiego w Sulejówku-Miłośnie
ks. Krzysztof Budzyński – mianowany rezydentem parafii Matki Bożej Różańcowej w Warszawie
ks. Michał Dziedzic – mianowany rezydentem parafii świętego Michała Archanioła i świętego Floriana Męczennika w Warszawie
ks. Marcin Dominiczak – mianowany rezydentem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie
ks. Maciej Miętek – mianowany rezydentem parafii świętego Jakuba Apostoła w Warszawie
ks. Emil Parafiniuk – mianowany rezydentem Domu Księży Emerytów w Warszawie
ks. Włodzimierz Serżysko – mianowany rezydentem parafii świętego Wincentego a Paulo w Otwocku
ks. Paweł Wojtas – mianowany rezydentem parafii świętego Włodzimierza w Warszawie