Zmiany w komunikacji miejskiej po oddaniu metra

fot. Artur Szczygielski

Konsultacje nad zmianami w komunikacji miejskiej na Targówku, Pradze Północ i Białołęce rozpoczną się 6 maja i potrwają przez cały miesiąc.

Propozycje Zarządu Transportu Miejskiego zakładają skrócenie tras większości linii, między innymi 517 oraz 527. Według planów częstotliwość niektórych kursów spadnie do około 30 minut poza szczytem. Spotkania mieszkańców z autorami projektu rozpoczną się 6 maja w szkole przy ulicy Trockiej 4.

Wiceburmistrz Targówka Jędrzej Kunowski podkreśla, że zmiany w komunikacji naziemnej będą wprowadzone na kolejne 3 lata.

 

Radny Targówka Andrzej Grabowski z Prawa i Sprawiedliwości jest zdania, że zmiany w komunikacji miejskiej powinny być skierowane do mieszkańców.

 

Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek Krzysztof Miszewski z Koalicji Obywatelskiej zaznacza, że samorządowcy wnioskują o poprawki w projekcie nowej komunikacji miejskiej.

 

Zmiany zostaną wprowadzone na jesieni, gdy do użytku mieszkańców drogowcy oddadzą 3 nowe stacje II linii metra. Pełen zakres zmian w liniach autobusowych jest dostępny na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego.

Artur Szczygielski