Warszawa chce zmniejszyć liczbę godzin lekcji religii w szkołach

fot. pixabay.com

O zmniejszenie liczby lekcji religii apelują do biskupów władze Warszawy. Rozmowy w tej sprawie prowadziła z kurią warszawsko-praską, wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.

Problem stanowi tzw: „podwójny rocznik” uczniów szkół ponadpodstawowych. Według ratusza, w przyszłym roku szkolnym może brakować sal dla uczniów oraz nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych.

– W związku z tym, władze miasta proszą o zmniejszenie w niektórych szkołach liczby godzin lekcji religii z dwóch tygodniowo do jednej – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

 

Po rozmowie z wiceprezydent Kaznowską kuria warszawsko-praska wydała komunikat w tej sprawie. Biskupi podkreślają, że najważniejsza jest troska o dobro uczniów.

– Ewentualne zmniejszenie liczby godzin katechezy będzie rozpatrywane indywidualnie dla każdej szkoły – mówi dyrektor biura prasowego kurii warszawsko-praskiej, Jakub Troszyński.

 

W przyszłym tygodniu, ma odbyć się rozmowa Prezydenta Warszawy w tej sprawie z kardynałem Kazimierzem Nyczem.

Krzysztof Jędrasik

Komunikat w sprawie lekcji religii

Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński oraz Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej Marek Solarczyk spotkali się z Wiceprezydent Warszawy Renatą Kaznowską w sprawie przewidywanych przez Urząd Miasta problemów związanych z organizacją zajęć w pierwszych klasach szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2019/20 .

Każdy wniosek dyrektora szkoły o zmniejszenie liczby godzin lekcji religii zostanie rozpatrzony indywidualnie i w trosce o dobro uczniów. Biskupi wyrazili nadzieję, że w wielu przypadkach będzie możliwe zachowanie dwóch lekcji religii w tygodniu.

Dyrektor Biura Prasowego
Jakub Troszyński