„Zwycięzcą tego roku ogłosiłbym prezydenta Andrzeja Dudę”

Fot. tvp info

Zakończyli rok niemal dublując wynik opozycji. W ostatnim w 2017 roku sondażu poparcia dla partii politycznych, Prawo i Sprawiedliwość uzyskało ponad czterdzieści pięć procent głosów ankietowanych.

Na drugim miejscu niezmiennie plasuje się Platforma Obywatelska z wynikiem niemal o połowę gorszym – ponad dwadzieścia trzy procent poparcia.

Były poseł – Marek Markiewicz podkreślił w programie „Salon Dziennikarski” emitowanym przez TVP Info i Radio Warszawa, że w zakończonym już roku elektorat PiS słuchał wiele pochwał, ale także wiele krytyki pod adresem partii.

 

Natomiast publicysta „Do Rzeczy” – Piotr Semka zastanawia się czy Prawu i Sprawiedliwości uda się zachęcić do zagłosowania nieaktywnych wyborców.

 

Zdaniem redaktora naczelnego tygodnika „Idziemy” – księdza Henryka Zielińskiego ubiegły rok był bardzo udany dla prezydenta z ramienia PiS – Andrzeja Dudy.

 

Na koniec 2017 roku trzecią popularnością cieszy się ugrupowanie Kukiz’15 z wynikiem ponad ośmiu procent. Gdyby wybory odbyły się w styczniu, Nowoczesna otrzymałaby prawie siedem procent głosów, a na PSL i SLD zagłosowałoby około pięć procent wyborców.

Artur Szczygielski

Całość: